Er partner för 

smartare digital annonsering 

Dwise är en modern mediebyrå som erbjuder expertis inom digital annonsering. Vi använder programmatisk handel som främsta verktyg. Detta för att kunna erbjuda våra kunder ett så effektivt sätt som möjligt att annonsera och köpa media. 

 

UTMANA OSS GÄRNA

Bästa sättet att förstå fördelarna med programmatiskt annonsering är via exempel utifrån den egna verksamheten. Kontakta oss så tar vi fram ett kostnadsfritt förslag på en mediestrategi. 

 
 

VÅRA

TJÄNSTER

Vi hjälper byråer och slutkunder med strategiska medieköp, framtagande av kreativa annonser, samt rådgivning och medieplanering.

PROGRAMMATISKA MEDIAKÖP

Läs mer

PRODUKTION

Läs mer

STRATEGI | RÅDGIVNING

Läs mer

VÅRT 

TEAM

Våra medarbetare har bakgrund i olika delar av mediebranschen. Den gemensamma nämnaren är att vi brinner för digital utveckling och teknik. Det har gjort oss till experter inom programmatisk annonsering. Vi vill ta den digitala annonseringen till nya nivåer och vara pionjärer inom vår bransch. Därför utvecklar vi ständigt nya idéer. Allt för att kunna hjälpa våra kunder att sticka ut och göra framgångsrika kampanjer. 

Niklas Johansson
Partner / Key Account
0732-015 551
niklas@dwise.se
Stefan Walin
Partner / Key Account
0736-160 076
stefan@dwise.se
Marcus Palm
Key Account
0730-346 082
marcus@dwise.se
Maria Lafih
Media Coordinator
0708-110 836
maria@dwise.se
Mattis Engstedt
Head Of Programmatic
0708-110 834
mattis@dwise.se
Inge Sahlberg
Campaign Planner
0768-229 677
inge@dwise.se
Niclas Rickardsson
Campaign Planner
0723-320 555
niclas.rickardsson@dwise.se
 

KONTAKT

DWISE MEDIA AB

Stockholm

info@dwise.se

Salviigränd 1, 111 28 Stockholm

Gävle

Drottninggatan 18, 803 20 Gävle